Wykładziny wełniane żyć zgodnie z naturą

Chodnik wełniany na schodach drewnianych

Wielu z was zdziwi się tym tematem . Jak wykładzina może wpłynąć na moje życie i być zgodna z naturą.

Od kilkunastu lat krążą pogłoski o wykładzinach, że są słabej jakości pokryciem podłogowym. Czy to prawda? Konia z rzędem temu kto pójdzie do sklepu i kupi wykładzinę z wełny.Taką z prawdziwej wełny, nie podróbki akrylowej lub innego tworzywa. Takich wykładzin na ogół nie ma w sprzedaży lub są na zamówienie.

Dlaczego tak jest, to bardzo proste. Mając do wyboru na stojaku prawdziwą porządną wykładzinę wełnianą, mało kto zdecydował by się na sztuczne wykładziny.Jeśli zainteresujemy się produktami wełnianymi od razu jesteśmy straszeni:

  • wełna się pyli
  • uczula
  • atakują ją mole
  • produkt bardzo trudny w czyszczeniu i tak dalej.

Jest to stek bzdur.

Przez kilka lat zajmowałem się profesjonalnie czyszczeniem orientalnych dywanów i wełnianych wykładzin. Klienci, którzy mieli takie produkty byli od razu instruowani przeze mnie jak postępować w przypadku plam zdarzających się w trakcie użytkowania produktów wełnianych. Ktoś zada pytanie dlaczego tego nie robię. Odpowiem, mam klientów których obsługuję od bardzo dawna, a ich dywany cały czas są poddawane okresowej konserwacji i wyglądają doskonale.Tak samo jest z wykładzinami wełnianymi leżącymi w korytarzykach, sypialniach czy na poddaszach i mimo upływu czasu również wyglądają świetnie. Dlaczego tak się dzieje, że wykładziny wełniane są pomijane w masowej sprzedaży. Tak jak napisałem wcześniej-są za dobre, na długo starczają i na nich się nie zarabia tak jak na ich podróbkach. Tak, włókna sztuczne to nic innego jak podróbka naturalnego włosia.

Wielu z Was nie zgodzi się z moją opinią. Trudno, ale wielu ma takie samo zdanie jak ja:

  • jak wykładzina to tylko wełniana
  • jak chodnik to tylko wełniany
  • dywan to tylko z najlepszej wełny i ważne żeby pasował do chodnika.

Taki produkt, tak jak pisałem w innych artykułach jest na kilkanaście lat. Bałem się napisać, że na kilkadziesiąt lat. Przytoczę kilka wypowiedzi klientów zainteresowanych produktami wełnianymi.

Pewnego dnia zadzwonił klient i zapytał czy te kilkanaście lat na wełnę to nie za mało? Opowiedział, że jego chodnik wełniany na schodach ma prawie trzydzieści lat i wygląda bardzo dobrze. Jednak jego małżonka ma dość tradycyjnych chodników we wzory i pragnie zmian. Poszukują innego chodnika bez wzoru, ale wyłącznie wełnianego.

Innym razem z klientką dyskutowaliśmy o wełnianych produktach na podłogę i doszliśmy do wniosku, że podawanie czasu użytkowania dwudziestu lat lub dłużej na chodnik może wystraszyć potencjalnych klientów. Nie chodzi o produkt tylko o nas, że to my jesteśmy już w konkretnym wieku i chodnik wełniany nas przeżyje.

Największy zaskoczeniem było dla mnie czyszczenie bardzo zniszczonego wełnianego dywanu. Klient poinformował mnie, że ten dywan ma ponad sto lat. Leżał w salonie u jego prababci. Sentyment do tej pamiątki rodzinnej, nie pozwolił mojemu klientowi pozbyć się tego dywanu. Po kilkukrotnym czyszczeniu dywanu środkami z naturalnych surowców, zabezpieczyliśmy dywan przed insektami i przywróciliśmy mu ładny wygląd. Po ponad stu latach dywan z salonu prababci znalazł miejsce w salonie prawnuka.

Przykłady mogę mnożyć.Tylko naturalne wykładziny, chodniki czy dywany są na lata.

Dobre wysokogatunkowe wykładziny i chodniki wełniane są stale obecne na rynkach zachodnich. Ich cena jest wyższa niż syntetycznych, ale popularność bardzo duża. Ludzie wolą wydać więcej i mieć produkt dobry na długie lata. W naszym kraju cena wykładziny wełnianej jest relatywnie wysoka ( nieszczęsny przelicznik z euro), ale skoro taki chodnik będzie leżał i ładnie wyglądał na schodach przez trzydzieści lat, to czy faktycznie ta cena jest tak wysoka?

Z tym pytaniem pozostawiam Was do przemyśleń.

Jeśli macie takie zdanie jak ja na temat produktów naturalnych zadzwońcie i skorzystajcie z moich usług i wiedzy.