Nowa odsłona schodów kręconych w wykładzinie

Nowoczesne schody

Przedstawiona realizacja schodów z wykładziny jest nową odsłoną schodów, które już realizowaliśmy. Stworzenie oryginalnego wystroju wnętrza powierzono projektantowi, który wybrał czarną wykładzinę do całego wnętrza. Schody też przeszły metamorfozę, która wyszła im na dobre. Są one głównym elementem tego domu i niewątpliwą ozdobą. Właściciel nie zdecydował się na inne rozwiązania typu marmur czy drewno. Uwzględniając czas i koszt realizacji schodów wybrał wykładzinę dywanową.

Poprzednio montowaliśmy na tych samych schodach wykładzinę czerwoną, którą z łatwością zdemontowaliśmy dzięki zastosowaniu nowoczesnych klei.
Najlepszym i najszybszym sposobem wykończenia schodów jest wykładzina dywanowa. Dobranie kolorystki i techniki montażu jest bardzo ważnym elementem  w całej realizacji.

Bardzo często stosujemy obszywanie wykładziny i w tym projekcie także zastosowaliśmy obszycie wykładziny overlokiem. Naszym zdaniem wykończenie wykładziny dywanowej przez zastosowanie obszycia daje efekt domowego klimatu.  Schody posiadały już zamontowane listwy stalowe, które w połączeniu z czarną wykładziną nabrały wyjątkowej elegancji i nowoczesnego sznytu.
Stosując się do zaleceń inwestora by montaż nie był uciążliwy zastosowaliśmy  ponownie najnowszą technikę klejenia wykładziny. Metoda bezinwazyjnego montażu wykładziny na schodach pozwoliła nam na błyskawiczną instalację wykładziny, a gdy zajdzie taka konieczność, to także na ekspresowy demontaż przymocowanej wykładziny dywanowej nie niszcząc istniejącego podłoża.