Schody z wykładziny montowanej na podkładzie

wykladzina-na-schodach-betonowych

Schody wykończone wykładziną mocowaną do podkładu za pomocą Gluefix system

Montaż wykładziny na podkładzie jest jednym ze sposobów  wykończenia schodów wykładziną.Metoda ta jest bardzo praktyczna i ekonomiczna pod względem użytkowym.

Nowe schody z betonu powinny być odpowiednio przygotowane tzn.muszą być gładkie, równe i niepylące. (patrz: jak przygotować schody betonowe pod wykładzinę )

Jeśli powyższe warunki nie są spełnione nie powinno się montować na nich wykładziny. 

Wykładziny na schodach można kleić bezpośrednio do betonu lub najpierw podkład do betonowych schodów, a następnie wykładzinę.

Zaletą zastosowania podkładu pod wykładziny jest, że :

  •  ociepla (w starszych domach schody z terakoty czy lastriko są bardzo zimne)
  •  tłumi odgłosy chodzenia
  •  wydłuża czasu użytkowania wykładziny
  • zabezpiecza podłoża przed porysowaniem
  • umożliwia zainstalowanie cieńszych, łatwiejszych w konserwacji wykładzin
  • chroni przed konsekwencją upadków
  • osłania ostre ranty schodów

Do montażu schodów na podkładzie używamy Gluefix system. Klejenie tą metodą pozwala na bardzo wytrzymałe przymocowanie podkładu do betonowych schodów, a następnie wykładziny do podkładu. Bardzo ważna jest wytrzymałość klejenia, aby w trakcie eksploatacji nie nastąpiło odklejenie.

WAŻNE!

Połączenie wykładziny z podkładem musi być mocne, a zarazem elastyczne. Czyli klej nie może stwardnieć na kamień, bo wtedy nie będzie różnicy pomiędzy zwykłym klejeniem do betonu, a klejeniem na podkładach. Podkłady stosowane w tej metodzie mają różne przeznaczenie, dlatego niezbędny jest odpowiedni dobór materiałów, w zależności od oczekiwań właścicieli.

Jako ciekawostkę dodam, że system Gluefix posiada jeszcze jedną niesamowitą cechę. Gdy znudzi się Wam wykładzina i zapragniecie wymiany na nową, to nie będzie problemu z odklejeniem podkładu od podłoża betonowego.

Jeżeli jesteście zainteresowani wyceną takiego montażu zapraszamy do kontaktu.