Schody wewnętrzne do domu

Chodnik na schodach półokrągłych

Jakie schody wewnętrzne do domu?

To pytanie zadaje sobie prawie każdy właściciel nowego domu. Dlaczego prawie każdy? Odpowiedz jest prosta – bo są domy parterowe, które nie mają schodów.

Takie podejście do rozwiązywania problemów stosuję od lat, czyli szybko, konkretnie i wyczerpująco.
Wracając do zadanego na wstępie pytana „ jakie schody wewnętrzne do domu”.

  •  Lubisz marmur to zastosuj wykończenie schodów marmurem.
  •  Lubisz drewno to wykończ schody drewnem.
  •  Lubisz wykładziny na schodach to możesz wykończyć schody wykładziną.

Każde z powyższych rozwiązań jest bardzo dobre. Chcąc, aby schody spełniały swoją rolę i były na długie lata, to żadne z tych rozwiązań nie jest tanie. Różnica jest w cenie i to znacznie, ale tak jak powiedziałem żadne dobre rozwiązanie nie jest TANIE.
Przedstawione możliwości wykończenia schodów różnią się od siebie znacznie ceną. Dlatego jeżeli decydujesz się Szanowny kliencie na któreś z tych rozwiązań to musisz liczyć się z kosztami.

Koszty schodów to nie tylko wykonanie ich na samym  początku budowy domu, ale ich późniejsza konserwacja, pielęgnacja itp.

Dziwisz się jakie dodatkowe koszty są po zrobieniu schodów marmurowych?
Odpowiem: czyszczenie, krystalizacja itp. Marmur jest miękki i po jakimś czasie ulega porysowaniu, wtedy pozostaje szlifowanie lub przykrycie chodnikiem wełnianym.
Skoro marmurowe schody są takie kosztowne w utrzymaniu, to czy inne na przykład schody drewniane też ?
Może i nie, ale schody drewniane w trakcie użytkowania ulegają zniszczeniu szczególnie na krawędziach i wymagają czyszczenia i lakierowania, bo mało kto stosuje oleje woski na schodach. W niektórych przypadkach schody drewniane są pomalowane farbą i wymagają ponownego malowania na kolor. Przed ponownym malowaniem zapada decyzja obłożenia schodów drewnianych wykładziną lub chodnikami.

Pozostały schody z granitu. Nie rysują się, nie potrzeba specjalnych środków do czyszczenia.
Tak to prawda, schody w domu są wypolerowane, żeby łatwo było je umyć. Takie schody są zimne i śliskie.
Tylko kto montuje takie schody w domku jednorodzinnym przy dwójce małych dzieci, które uczą się dopiero chodzić lub prześcigają się w pomysłach kto szybciej będzie na parterze?
Przykładów można mnożyć, ale po co?

Co położyć na schody? – Wykładzinę.

Wykładzina jest miękka, bezpieczna dla dzieci i tłumi hałas. Ten produkt stwarza niezwykły klimat przytulności w domu jakiego nie dadzą nam inne materiały.
Wykładzina dobrej jakości wystarczy na wiele lat. Gwarantuję, że będziesz zadowolony z luksusowych schody z wykładziny w swoim domu.
Wiem, że moje zapewnienia nie przekonują Ciebie, dlatego przedstawię moją propozycję.

Na schody najlepszym rozwiązaniem jest wykładzina wełniana.

Ważne żebyś wiedział, że najlepsza jest wykładzina wełniana, która ma wiele bardzo ważnych zalet:

  • Nie uczula
  • Nie rozwijają się w niej roztocza
  • Utrzymuje odpowiednią wilgoć w pomieszczeniu
  • Jest ciepła zimą, chłodna w lecie
  • No i najważniejsze jest to naturalny produkt.
Wykładzina wełniana na schodach marmurowych

Wykładzina wełniana na schodach marmurowych

Oczywiście powiesz, że mają wysoką cenę. To odsyłam Cię do początku artykułu:„ …żadne z tych rozwiązań nie jest tanie”. Wykładziny są najtańszym rozwiązaniem, ale nie są tanim rozwiązaniem. Jeżeli nie decydujesz się na wykładziny wełniane możesz wybrać wykładziny sztuczne, którą Ci polecimy.

Wybór wykładziny marnej jakości to marnotrawienie Twoich pieniędzy, rozczarowanie schodami z wykładziny. Nie stosuję produktów złej jakości i dlatego nie wykonuję usług z powierzonego materiału. Wykonuję zlecenia w różnych miejscach w kraju i nie mogę sobie pozwolić na jakiekolwiek poprawki, wyjaśnienia czy udowadnianie, że to nie moja wina tylko kiepski produkt.
Sądzę, że też nie byłbyś zadowolony z reklamacji 500 km od Twojego domu.
Następnym argumentem na rozwianie Twoich wątpliwości jest to, że w każdym hotelu powyżej trzech gwiazdek są dobrej jakości wykładziny. Żaden hotel nie pozwoliłby sobie na wymianę wykładzin co dwa – trzy lata. Wykładziny w takich obiektach muszą spełniać rygorystyczne normy. Takie wykładziny oferujemy.