Schody z czerwonej wykładziny dywanowej

Schody z czerwoną wykładziną

Schody z czerwonej wykładziny dywanowej to jedna z ostatnich naszych realizacji wartych pokazania.

Przedstawiona realizacja schodów z wykładziny jest moim pomysłem na stworzenie oryginalnego wystroju wnętrza. Głównym elementem tego domu są schody. Właściciel nie zdecydował się na inne rozwiązania typu marmur czy drewno. Uwzględniając czas i koszt realizacji postawił na wykładzinę dywanową.

Piekna podstawa schodów

Piękna podstawa schodów

Dalsze decyzje takie jak: dobór koloru , jakość wykładziny oraz technikę montażu pozostawił mojej gestii. Zdecydowałem się na wykładzinę strzyżoną w kolorze czerwonym z delikatnym akcentem żółtego. Drobne kropeczki na wykładzinie niwelują wszelkie nierówności schodów i maskują ewentualne odrobiny kurzu, wydeptania na stopniach powstałe na skutek codziennego użytkowania.

Schody z czerwona wykładziną

Schody z czerwona wykładziną

Tak jak wspomniałem w poprzednich artykułach, najlepszym i najszybszym sposobem wykończenia schodów  jest wykładzina dywanowa. Dobranie odpowiedniej kolorystki i metody montażu jest najważniejsze w całej realizacji. Zastosowałem w tym projekcie obszycie wykładziny overlokiem. Schody posiadały już zamontowane  listwy  stalowe, które w połączeniu z czerwoną wykładziną jeszcze bardziej  się uwidoczniły.

Stosując się do prośby Inwestora by montaż nie był uciążliwy zastosowaliśmy najnowszą  technikę klejenia wykładziny. Metoda bezinwazyjnego montażu wykładziny na schodach pozwoliła  nam na błyskawiczną instalację wykładziny, a gdy zajdzie taka konieczność, to także na ekspresowy demontaż przymocowanej wykładziny dywanowej, bez niszczenia istniejącego podłoża.