Renowacja wełnianych dywanów i chodników

Hebel do scinania runa

Dywany i chodniki wełniane są bardzo cenionym elementem wykończenia wnętrz. Produkty wykonane z wełny są miłe w dotyku, przyjazne dla środowiska, regulują wilgotność powietrza w pomieszczeniu, ale trzeba o nie odpowiednio zadbać. Co za tym idzie potrzebna jest wyspecjalizowana firma taka jak my, która wykona wiele usług niezbędnych do długiego użytkowania wełnianych dywanów.

Przez lata rant dywanu przeciera się i potrzebna jest szybka naprawa obszycia. Do ręcznie tkanego dywanu nie pasuje obszycie maszynowe nićmi syntetycznymi. Taką naprawę wykonujemy wyłącznie ręcznie, używając do tego odpowiedniego koloru bardzo dobrej wełny tkackiej. Oczywiście maszynowo wykonane chodniki wełniane obszywamy overlokiem, ale przy użyciu nici wełnianej. Czasami z racji na narażenie obszycia na szybkie przetarcie, dobieramy odpowiedni kolor nici syntetycznej i obszywamy nią chodniki wełniane.

Naprawa mechanicznych uszkodzeń runa dywanu, osnowy, dobranie przędzy nie jest proste. Runo dywanów często pranych i użytkowanych przez lata jest tak powierzchniowo zniszczone, że konieczna jest jego mechaniczna odnowa. Regenerację takiego runa przeprowadzamy za pomocą specjalistycznych urządzeń. Proces ten polega na ścięciu zużytej warstwy runa dywanu. Zabieg ten stosujemy w dywanach, które są mocno eksploatowane, tracą barwę. O przeprowadzeniu takiego ścinania powinna zdecydować osoba, która ma doświadczenie i wiedzę.

A co z czyszczeniem dywanów wełnianych, które w swojej osnowie mają substancję, która pod wpływem przemoczenia zaczyna się kruszyć? Przemoczenie takiego dywanu jest bardzo niebezpieczne. Słaby spód nie utrzyma włosia dywanu i zaczyna się proces linienia dywanu.

Jesteśmy specjalistami, którzy wiedzą jak wykonać naprawę dywanu. Rozwiązaniem problemów z uszkodzonymi dywanami jest korzystanie z usług naszej firmy, która wykona prawidłowe czyszczenie, naprawy i zadba o Wasze wełniane dywany.