renowacja dywanów wełnianych

renowacja dywanow welninych

Renowacja dywanów wełnianych

Od wieków dywany wełniane są niezastąpioną częścią wyposażenia domów. Ich kolorystyka wzornictwo nadają oryginalny i elegancki charakter każdego pomieszczenia

Wiele dywanów wełnianych mimo wieku jest w bardzo dobrym stanie. Obecnie stare dywany osiągają niesamowite ceny na aukcjach. Metryka dywanu i jego idealny stan to wspaniała lokata kapitału dla właściciela takiego okazu.

Na rynku jest bardzo dużo dywanów. Każdy dywan jest inny ze względu na rozmiar, wygląd, kolorystykę czy materiał z jakiego jest wykonany.

Wspólną cechą wszystkich dywanów jest to, że w trakcie eksploatacji się zużywają. Mimo zabiegów pielęgnacyjnych takich jak pranie, wygląd runa wełnianego dywanu  nie zawsze się poprawia. Kolorystyka dywanu blaknie, wzór staje się mało wyrazisty. To ząb czasu odciska swój ślad. Wydawałoby się, że jest to proces nieodwracalny. Jednak istnieją metody praktykowane od bardzo dawna, które odwracają te zmiany. Renowacja runa to usługa polegająca na ścięciu niewielkiej  części zużytego włosa dywanu. Ścięta część jest tak minimalna, że jest nieodczuwalna w trakcie użytkowania dywanu.

Zaletą tego zabiegu jest poprawa wyglądu dywanu. Wyrazistość koloru i wzoru runa znacznie się poprawia. Po renowacji odnowiony dywan wygląda jak nowy i cieszy  swoim niepowtarzalnym wzornictwem przez następne  długie lata.

W naszej pracowni możecie państwo skorzystać z takiej z usługi renowacji runa dywanu. Wykonujemy ją zarówno na dywanach wełnianych ręcznie wiązanych, maszynowych oraz taftingowych.

Zapraszamy do kontaktu .