Pręty na schody do mocowania dywanów

Wykonane przez nas mosięzne relingi schodowe na zabytkowych schodach

Pręty na schody do mocowania dywanów nazywane są także relingami. Ta metoda mocowania jest bardzo popularna z racji na łatwość samodzielnego montażu chodnika. Należy przykręcić dwa uchwyty do schodów. Następnie rozłożyć chodnik zabezpieczając go przed wypadnięciem rurkami. Na włożone rurki nakręca się z obydwu stron mosiężne nakrętki, które nie pozwolą aby pręt wypad z mocowań.

Każda wymiana chodnika jest bardzo prosta. Wystarczy zdjąć zakończenia i wysunąć pręty z uchwytów, a następnie usunąć stary i rozwinąć nowy chodnik.

Takie mosiężne mocowania chodników wykonuje się na nowe schody tylko raz i służyły latami.

Przykładem są relingi na starych zabytkowych schodach ,które mają ponad 50 lat.

zabezpieczenie-chodnikiem-starych-schodow

zabezpieczenie-chodnikiem-starych-schodow

Nasze wyroby są wykonywane tylko pod konkretne zamówienie. Dobieramy wysokość uchwytu mocującego, odporność na wyginanie rury, czy rodzaj zakończenia pręta i wiele innych szczegółów, aby nasze pręty schodowe cieszyły Was przez długie lata.

Często pada, od naszych Klienów, pytanie – jakie pręty schodowe wybrać? Czy aluminiowe, bo najtańsze, ale miękkie i wyginające się, a może jakieś inne lepsze?

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem do schodów drewnianych czy kamiennych są relingi mosiężne.

Mosiądz jest metalem kolorowym zaliczanym do metali szlachetnych. Charakterystyczną cechą mosiądzu jest to, że w trakcie użytkowania pokrywa się warstwą tlenków i stylowo się patynuje.

Niektórzy proponują lakierowanie gotowych wyrobów. Uważamy, że nie jest to dobry sposób na zabezpieczenie prętów, które narażone są na kopnięcia, uderzenia odkurzaczem, porysowania. Uszkodzona powłoka lakieru będzie wyglądała nienaturalnie. Jakiekolwiek naprawy polakierowanego mosiądzu są bardzo kosztowne i pracochłonne.Dla osób chcących mieć pręty schodowe wyjątkowe i niespotykane, możemy wykonać relingi mosiężne pokryte galwanicznie warstwą złota.

Pręty na schody w kolorze srebra i złota

Relingi wzor 002

Mosiężne pręty schodowe wzór No.002

Relingi wzor 001

Pręty mosiężne do chodników wzor 001

 

 

 

 

 

 

 

W dzisiejszych nowoczesnych wnętrzach kolor złoty nie zawsze pasuje do wystroju. Bardzo modne jest pokrywanie mosiądzu niklem lub chromem. Proces galwanizowania mosiądzu niklem pozwala na uzyskanie produktu najwyższej jakości w kolorze srebra. Zarówno chrom jak i nikiel może być zastosowany w wersji na wysoki połysk lub satynowy. Różnice pomiędzy chromem, a niklem są prawie niezauważalne.

Jeśli chcecie zapoznać się z naszą ofertą relingów schodowych zapraszamy na stronę Pręty schodowe