Home Naprawa dywanów i renowacja orientalnych kilimów ręcznie tkanych

Naprawa dywanów i renowacja orientalnych kilimów ręcznie tkanych

by Jacek
Naprawa dywanów i renowacja orientalnych kilimów ręcznie tkanych

Stale doskonalimy umiejętności manualne i pogłębiamy naszą wiedzę. Nasze wieloletnie doświadczenie przy konserwacji i renowacji dywanów oraz znajomość technik tkackich, pozwala nam wykonywać na najwyższym poziomie naprawy dywanów i kilimów ręcznie tkanych.Naprawa dywanów jest bardzo pracochłonną i czasochłonną czynnością, wymagającą wiedzy, praktyki i umiejętności.

Naprawa dywanów wełnianych

Dywany wełniane niszczone są przez mole i domowe zwierzaki. Niektóre przecierają się na skutek wieloletniego użytkowania. Uszkodzenia z jakimi się spotykamy są bardzo różne i potrzebują indywidualnego podejścia.
Stare kobierce i dywany wymagają konserwacji i napraw tak jak wszystkie cenne przedmioty. Zaniedbanie ręcznie tkanych dywanów doprowadza do ich nieodwracalnych zniszczeń i znaczącego spadku ich wartości. Pieczołowicie wykonana przez nas naprawa sprawi, że dywany czy kilimy, będące w Waszym posiadaniu odzyskają dawny urok.

Dywan orientalny przed naprawą

Dywan orientalny przed naprawą

Dywan orientalny po naprawie

Dywan orientalny po naprawie

Rozdarcie kilimu przed naprawą

Rozdarcie kilimu przed naprawą

Rozdarcie kilimu po naprawie

Rozdarcie kilimu po naprawie

Ubytki wełnianego wątku przed naprawą

Ubytki wełnianego wątku przed naprawą

ubytki wątku po naprawie

ubytki wątku po naprawie

Kilim wełniany przed naprawą

Kilim wełniany przed naprawą

Kilim wełniany po naprawie

Kilim wełniany po naprawie

Dokładna wycena może być wykonana tylko po obejrzeniu dywanu lub kilimu na żywo. Koszt napraw naliczany jest indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania wzoru, zakresu koniecznych napraw, rodzaju technik tkackich oraz użytych do naprawy materiałów.

Przed przystąpieniem do renowacji, aby uniknąć niejasności, szczegółowo opisujemy zniszczenia oraz sposoby i zakres ich napraw. Efektem naszych starań jest uzupełnienie ubytków dywanu lub kilimu w taki sposób, żeby naprawa była prawie niezauważalna. Aby osiągnąć taki wynik musimy przede wszystkim dobrać kolory wełny użytej do renowacji do kolorów runa dywanu lub wątku kilimu.

Dbamy o każdy szczegół naprawy, dlatego często sami farbujemy wełnę, aby uzyskać barwy pokrywające się z kolorystyką dywanu. Stosujemy techniki tkackie dokładnie takie jakie zostały użyte przy tkaniu kobierca. Przy dużych uszkodzeniach naruszających spód dywanu (osnowę), odtwarzamy na zniszczonym fragmencie całą jego strukturę. Naprawiamy frędzle, ręcznie obszywamy uszkodzone ranty dywanów i kilimów.

Obszywamy, skracamy, usztywniamy i reperujemy wełniane dywany i chodniki wykonane maszynowo.

Powierzone do naprawy dywany i kilimy możemy poddać naturalnemu czyszczeniu opartemu na wyciągach z roślin. Będą wówczas nie tylko pięknie wyglądać, ale wrócą do Was także czyste, pachnące i zabezpieczone antymolowo.

 

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej

Translate »