Mosiężne pręty schodowe-dlaczego warto je kupić?

Pręt schodowy mosiądz niklowany satyna No. 004

Mosiężne pręty schodowe nazywane są także relingami do chodników. Ta metoda mocowania jest bardzo popularna z racji na łatwość samodzielnego montażu chodnika. Każda wymiana chodnika jest bardzo prosta. Wystarczy zdjąć zakończenia i wysunąć pręty z uchwytów, a następnie usunąć stary i rozwinąć nowy chodnik. Na koniec trzeba tylko włożyć pręty schodowe w mocowania i nakręcić zamykające je zakończenia.

Takie mosiężne mocowania chodników były wykonywane na nowe schody tylko raz i służyły latami. Naszym założeniem jest, aby nasze wyroby miały taką samą jakość i trwałość jak przedwojenne wyroby rzemieślnicze. Wzór wybieracie Państwo samodzielnie. My dobieramy wysokość uchwytu mocującego, odporność na wyginanie rury, czy rodzaj zakończenia pręta i wiele innych szczegółów, aby nasze pręty schodowe cieszyły Was długie lata.

Często pada, od naszych Klienów, pytanie – jakie relingi wybrać? Czy aluminiowe, bo najtańsze, ale miękkie i wyginające się, a może jakieś inne lepsze?

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem do schodów drewnianych czy kamiennych są relingi mosiężne.

 

Mosiądz jest metalem kolorowym zaliczanym do metali szlachetnych. Charakterystyczną cechą mosiądzu jest to, że w trakcie użytkowania pokrywa się warstwą tlenków i stylowo się patynuje.

Niektórzy proponują lakierowanie gotowych wyrobów. Uważamy, że nie jest to dobry sposób na zabezpieczenie prętów, które narażone są na kopnięcia, uderzenia odkurzaczem, porysowania. Uszkodzona powłoka lakieru będzie wyglądała nienaturalnie. Jakiekolwiek naprawy polakierowanego mosiądzu są bardzo kosztowne i pracochłonne.Dla osób chcących mieć pręty schodowe wyjątkowe i niespotykane, możemy wykonać relingi mosiężne pokryte galwanicznie warstwą złota.

W dzisiejszych nowoczesnych wnętrzach kolor złoty nie zawsze pasuje do wystroju. Bardzo modne jest pokrywanie mosiądzu niklem lub chromem. Proces galwanizowania mosiądzu niklem pozwala na uzyskanie produktu najwyższej jakości w kolorze srebra. Zarówno chrom jak i nikiel może być zastosowany w wersji na wysoki połysk lub satynowy. Różnice pomiędzy chromem, a niklem są prawie niezauważalne.

Jeśli chcecie zapoznać się z naszą ofertą relingów schodowych zapraszamy na stronę Pręty schodowe