Montaż wykładziny dywanowej w pensjonacie

Schody w wykładzinie bez want

Montaż wykładziny dywanowej w pensjonacie w Kudowie Zdrój realizowaliśmy w ostatnich dniach. Zabytkowy budynek został odrestaurowany przez Właścicieli dużym nakładem sił i środków. Naszej firmie powierzono wykończenie podłóg w pokojach hotelowych, korytarzach oraz pięknych schodów.

Schody przed układaniem wykładziny

Schody przed układaniem wykładziny

Inwestor wybrał purpurowe strzyżone wykładziny, które stały się głównym akcentem kolorystycznym w stonowanych wnętrzach. Szczególnie efektownie wyglądają obłożone przez nas schody w głównej klatce schodowej, które widoczne są na zdjęciach. Ze względu na swój wiek schody te miały różną wysokość i wymagały napraw. Obłożenie ich wykładziną, zwłaszcza w kropki nie było łatwe. Zgranie wzoru i uzyskanie wrażenia jednolitej powierzchni na kilku poziomach było czasochłonne.

Widok klatki schodowej w wykładzinie

Widok klatki schodowej w wykładzinie

Uzyskanie tak spektakularnego efektu nie było zadaniem łatwym. Fachowo zamontowana wykładzina ukryła wszystkie nierówności stopni i nadała starym schodom bardzo przytulny, a jednocześnie elegancki charakter.

Schody w wykładzinie z wantami

Schody w wykładzinie z wantami

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że ciągi komunikacyjne w pensjonacie zostały wyciszone. Przyszli goście nie będą narażeni na uciążliwe odgłosy kroków dochodzących z korytarza. Natomiast Właściciele zaoszczędzili mnóstwo bezcennego czasu i pieniędzy decydując się na schody obłożone wykładziną.

Wykładzina na schodach

Wykładzina na schodach

Takie same schody obłożone drewnem czy kamieniem kosztowały by kilkakrotnie drożej, a i tak później przykrywane są wykładziną lub chodnikami ,aby nie były śliskie lub żeby wyglądały bardziej elegancko. W tym zabytkowym budynku schody były prawdziwym problemem, który bez żadnego problemu rozwiązaliśmy.