Jak zabezpieczyć śliskie schody w domu?

Aranżacja schodów drewnianych

Śliskie schody drewniane to bolączka wielu właścicieli domów. Decydując się na schody widzimy w wyobraźni piękne drewniane schody wylakierowane na wysoki połysk. Są marzeniem prawie wszystkich posiadaczy domów.

Przeprowadziłem wiele rozmów ze sprzedawcami i producentami parkietów oraz schodów i nigdy nie usłyszałem stwierdzenia „śliskie schody” czy „śliska podłoga”. Wchodząc w Internecie na fora o wykończeniu domów, aż włos się jeży jakie przygody mają właściciele śliskich drewnianych schodów.

Jak zabezpieczyć śliskie schody w domu ?

Jak temu zapobiec skoro tak dużo ludzi decyduje się na schody drewniane wylakierowane? Rozmawiając z producentem podłóg drewnianych Panem Andrzejem, doszliśmy do wspólnych wniosków, że drewno powinno być albo woskowane albo surowe, niczym nie zabezpieczone. Wiem, że się brudzi i wymaga częstego czyszczenia. Skoro zabezpieczamy lakierem schody drewniane to musimy zadbać o bezpieczeństwo osób po nich chodzących. Bezpieczeństwo takie zapewni wykładzina dywanowa lub chodniki prawidłowo zamontowane na śliskich stopniach.

Przykrywamy schody drewniane wykładzinami wykonanymi w formie chodników, które chronią mieszkańców przed poślizgnięciem się i upadkiem. Stara prawda głosi „mądry Polak po szkodzie”, spróbujcie zatem być mądrzy przed szkodą i zabezpieczcie je. Schody drewniane najlepiej sprawdzają się w komplecie z chodnikiem. Jest to duet klasyczny, bardzo ładny, elegancki, a co najważniejsze uzupełniający się idealnie.

Jak to robimy aby nie zniszczyć schodów dowiecie się zapoznając się z naszą ofertą na stronie.