GlueFix zalety systemu mocownia


Gluefix system to  jedyny sposób  klejenia chodników do schodów z opcją odklejenia. Nie jest to tradycyjne klejenie, które jest jednorazowe i nieodwracalne. Dla wielu naszych klientów możliwość odklejenia chodnika wydaje się być niewiarygodna, ale to prawda. Rozwijająca się technologia nas zaskakuje. Nie nadążamy za nowinkami technicznymi , ale one wkraczają w nasze życie. Tak też się stało w przypadku systemów mocowań. Obecnie nie wyobrażamy sobie, jak mogło wyglądać nasze życie bez tych nowinek.

Gluefix system jest wynalazkiem ,który pojawił się na rynku kilka lat temu. Cały czas poddawany jest różnym testom i zawsze zdaje je na szóstkę.  Nie chcemy zanudzać Państwa szczegółami technicznymi, które dla przeciętnego użytkownika i tak nie są istotne , przytoczymy tylko, gdzie był zastosowany w Polsce przez naszą firmę.

Gluefix system wykorzystaliśmy do mocowania chodników w :

– Obiektach zabytkowych ze starymi drewnianymi schodami ,nad którymi opiekę sprawuje konserwator zabytków tak jak np. Biblioteka Miejska w Legnicy, pałac Lubiczów w Krakowie i inne.

-Zabytkowych kamienicach z klatkami  wykończonymi przepiękną przedwojenną mozaiką jak np. kamienice w Warszawie przy ul. Mazowieckiej

– Pałace i rezydencje z zabytkowymi schodami marmurowymi jak np. schody cesarskie w Teatrze DOM w Łodzi.

Przekonanie konserwatorów do tego typu montażu nie należało do łatwych.  Dokonywaliśmy wielu próbnych demontaży schodów po kilku miesiącach od zamocowania, aby zleceniodawcy przekonali się, że żel nie wchodzi w reakcję z podłożem, a wykładzinę czy chodnik faktycznie można znów przymocować. Po kilku latach wykorzystywania GlueFix stwierdzam, że po zdjęciu starej wykładzin nie ma śladów po klejeniu. Po zastosowaniu nowoczesnej technologii klejenia  zamontowany chodnik trzyma się bardzo dobrze. Mimo, że na takich powierzchniach klejenie wykładziny jest bardzo trudne.

Gluefix system nietypowe sytuacje.

Mieliśmy przypadek, że w trakcie eksploatacji chodnika, trzeba było zdjąć kilka stopni na czas prac remontowych. Podczas demontażu towarzyszyła nam spora grupa gapiów, która nie mogła wyjść z podziwu, że wszystko zeszło bez uszkodzenia. Schody były idealne, nie poklejone, nie miały żadnych śladów zniszczenia. Chodnik nadawał się powtórnie do zamocowania.

Do niesamowitego zdarzenia doszło podczas montażu wykładziny na ołtarzu w zabytkowym kościele koło miejscowości Pułtusk. Temperatura w obiekcie była w granicach kilku stopni, a podłoże lekko wilgotne, tak jak to bywa w starych nie ogrzewanych budynkach. Po długich debatach zdecydowaliśmy się na montaż wykładziny wykorzystując żele Gluefix. Po kilku miesiącach, gdy nastało lato specjalnie pojechaliśmy obejrzeć naszą pracę. Nie mogliśmy uwierzyć, bo wszystko trzymało się idealnie. Poderwaliśmy kawałek wykładziny, a następnie ją przykleiliśmy. Żel zachowywał się tak jak w zawsze – trzymał i odklejał się bez problemu. Musimy przyznać, że w takich warunkach montażu żaden klej nie przykleiłby wykładziny, a nam dzięki Gluefix systemowi udało się bez problemu. Jedyny problem był, że strasznie zmarzliśmy.

Szczególnie spektakularne efekty uzyskuje się przy zastosowaniu żeli w klejeniu wykładzin do podkładów .Wielu naszych klientów spotkało się z tym, że przyklejono im zwykłym klejem, w domu ,wykładzinę do podkładu gąbczastego. W trakcie dłuższego użytkowania nie odczuwali już tej miękkości  w chodzeniu jak na początku. Tradycyjny klej starzał się i twardniał. Miękkość wykładziny zanikła, a  schody stały się bardzo twarde. Stosując  system  GlueFix  osiągamy bardzo trwały efekt. Żel nigdy nie twardnieje i jest cały czas elastyczny. W związku z czym podkład i spód jest cały czas miękki , a chodzenie po takich schodach komfortowe.

Zapraszamy do skorzystania z rewolucyjnego systemu mocowania chodników i wykładzin do schodów drewnianych i kamiennych.