Chodniki wełniane na schody – zastosowanie w kamienicach i apartamentowcach

Chodnik na schodach półokrągłych

Chodniki były stosowane na schodach już od bardzo dawna. Klasyczne kobierce przeznaczone były dla władców, a kolorem królów była od zawsze głęboka czerwień. Nasi przodkowie doceniali ich estetyczne i praktyczne walory. Były wówczas wykonywane z wełny i ręcznie tkane. Dbano o nie i służyły latami swoim właścicielom. Podobnie jest i dziś. Niezawodna i wytrzymała wełna sprawdzi się jako zabezpieczenie schodów i korytarzy.

Chodniki wełniane w kamienicach i apartamentowcach

Chodnik zamontowany pod religami

Chodnik zamontowany pod religami

Wełniane chodniki stosuje się w domach jednorodzinnych, doskonale sprawdzają się też na schodach narażonych na duże natężenie ruchu. Właściwości wełny, która jest sprężysta, przez co nie ulega zdeptaniu, sprawiają że może być stosowana na klatkach schodowych w kamienicach i apartamentowcach. Chodnik zamocowany pod relingami zawsze podnosi prestiż nieruchomości i nadaje elegancji wnętrzom.

Chodniki wełniane w hotelach i pensjonatach

Produkty wełniane są trudnopalne i mogą być stosowane w obiektach użyteczności publicznej. Wełniane chodniki są idealne do przykrycia schodów w butikowych hotelach i pensjonatach. Nie tylko nadadzą wnętrzom przytulności, ale także skutecznie wyciszą odgłos kroków z klatki schodowej i korytarza. Zwłaszcza, że w takich miejscach łagodna cisza wypełniająca pokój hotelowy jest najlepszym dowodem dbałości o komfort gościa.

Niektórzy unikają wełnianych pokryć, gdyż obawiają się, że są one trudne w utrzymaniu. Nic bardziej mylnego. Ze wszystkich stosowanych surowców do produkcji chodników, wełna jest najlepszym materiałem. Dlatego można ją polecić wszędzie tam, gdzie duży ruch pieszy sprzyja powstawaniu zabrudzeń.

Bardzo cenną wskazówką dla osób dbających o środowisko naturalne będzie zapewne informacja, że chodniki i dywany wełniane są całkowicie biodegradowalne, a w trakcie ich rozpadu do otoczenia nie przedostają się żadne szkodliwe substancje. Ponadto wełna pozyskiwana jest jak wiadomo ze źródła odnawialnego – runa owiec nowozelandzkich.

 Zatem jeśli chcecie mieć w swoim domu, rezydencji, kamienicy czy pensjonacie piękne, wełniane chodniki, które będą Wam służyły przez wiele lat, skontaktujcie się z nami i przekonajcie się jak wspaniale i zdrowo jest chodzić po wełnianych chodnikach.