Chodniki wełniane w obiektach sakralnych

zabytkowy-oltaz-z-wykladzina

Chodniki wełniane i wykładziny od dawna goszczą w obiektach sakralnych. W zabytkowych kościołach, których posadzka wyłożona jest często kamiennymi płytami, nadają wnętrzu dostojeństwa.

Wełniane wykładziny są idealnym rozwiązaniem na wykończenie prezbiterium i stopni ołtarza. Pokrycie tych miejsc wykładziną, zapewnia nie tylko ładny wygląd ołtarza, ale też ociepla posadzkę. Jest to niebagatelny plus biorąc pod uwagę, że większość obiektów sakralnych w zimie nie jest ogrzewana. Oprócz wykładzin, do obiektów sakralnych, posiadamy chodniki wełniane.

wykladzina-eleganckie-wykonczenie

wykładzina dywanowa eleganckie wykończenie ołtarza

Czerwony chodnik rozwijany jest w kościołach na szczególne okoliczności. Najczęściej widujemy go na ślubach. Młoda para krocząca do ołtarza po pięknym czerwonym kobiercu na zawsze pozostaje niezapomnianym widokiem dla najbliższych. Dlatego warto jest zainwestować w dobrej jakości wełniany chodnik, który będzie służył w parafii przez wiele lat. Odpowiednio przechowywany i czyszczony ma szanse służyć kolejnym pokoleniom.

Parafie zamawiają u nas nie tylko chodniki do nawy głównej kościoła, ale również chodniki na schody wiodące do ołtarza.

Najczęściej schody takie wykonane są z kamienia ( granitu lub marmuru) i są stosunkowo śliskie i zimne. Osoba duchowna, która w trakcie np. uroczystości zaślubin wielokrotnie musi przemierzać kilka stopni pomiędzy młodą parą, a ołtarzem, szczególnie narażona jest na poślizgniecie się.

Jedynym wyjściem uniknięcia niebezpiecznego i skądinąd krępującego upadku jest zamocowanie na takich stopniach chodnika. Tutaj niezawodne są nasze bezinwazyjne techniki mocowań, które nie uszkadzają kamiennej posadzki, a jednocześnie gwarantują skuteczne utrzymanie na miejscu chodnika. Jeśli wymaga tego charakter wnętrza możemy wykonać relingi mosiężne, które także przytrzymają go na miejscu.
Z naszego doświadczenia wiemy, że oba rodzaje mocowań są akceptowane przez konserwatorów.

W nowych kościołach oprócz tradycyjnego burgunda czy czerwieni chętnie wybierane są kolory pasujące do nowoczesnych wnętrz czyli grafit, granat i czekoladowy brąz.

Poniżej zamieszczamy zaledwie kilka z wielu realizacji jakie mieliśmy przyjemność wykonać przez ostatnie lata.

Zobacz też: